درباره با ما تماس با ما

چروک دست را چطوری از بین ببریم

چروک دست 

یکی از نشانه های ورود به دوره پیری و کهنسالی چروک روی دست می باشد. در زیر پوست یکسری کلاژن ها و چربی هایی وجود دارد که به مرور زمان و با افزایش سن شروع به کاهش می کنند که در نهایت سبب ایجاد چین و چروک هایی در روی پوست می گردد.

قسمت های مختلف بدن با گذشت زمان دچار چروک می شوند اما چروک در ناحیه دست نسبت به صورت نشان دهنده سن بیشتر می باشد. در نتیجه نگهداری دست ها بسیار مهم و ضروری می باشد. اگر دست شما دچار چروک شود تا چند سال بیشتر سن شما را نشان می‌دهد.

خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی و همچنین تجربه ای که متخصصان زیبایی دارند روش های زیادی برای جلوگیری از چروک پوست و همچنین درمان این چروکیدگی وجود دارد که شما می توانید با یک سری کرم های ضد چروک که کاملا گیاهی می باشند به درمان این چروک ها بپردازید.


علت چروک شدن پوست دست 

عوامل بسیار زیادی باعث چروک شدن دستها میشود دست حالت ارتجاعی دارد و اگر از آن به صورت مداوم و زیاد استفاده کنید نرمی و لطافت خود را از دست داده به سمت چروک شدن می‌رود.


۶مورد از علت های چروک شدن دست

افزایش سن

شستن بیش از اندازه دستها

کاهش آب بدن

تماس زیاد با عوامل و مواد شیمیایی مثل شستن ظرف ها

قرار گرفتن در آفتاب و استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب

سیگار کشیدن و استعمال دخانیات


علت چروک شدن پوست دست در جوانی

همانطور که میدانید دستها نسبت به قسمت های دیگر بدن بیشتر در معرض اشعه آفتاب قرار می گیرند و معمولاً هر آدمی به صورت خود بیشتر از دستها اهمیت داده و از ضدآفتاب استفاده می کند در صورتی که برای دست ها هم بسیار ضروری می باشد.

حتی بارها شده که در هنگام کار و یا در در مقابل اشعه خورشید قرار گرفته‌ایم و یادمان رفته که از دستکش استفاده کنیم مثلاً در هنگام رانندگی زمانی که دست های ما بر روی فرمان قرار دارد در معرض نور خورشید قرار دارند و نسبت به قسمت های دیگر بدن مثل صورت که در سایه قرار دارد دچار تیرگی می شود.

در طول زندگی هر فردی مراقبت و نگهداری از دستها بسیار حائز اهمیت می باشد اما در واقع برای چروک دست چه کنیم و بهترین راه چه می باشد؟


برای چروک دست چه کنیم؟

برای درمان چروک دست چند راه ساده و آسان وجود دارد که به صورت خلاصه آنها را توضیح خواهیم داد.


محافظت در برابر آفتاب 

به وجود آمدن لکه های پوستی و قهوه ای و چین و چروک ها یکی از علت هاش می توانند قرار گرفتن در معرض نور آفتاب باشد در پوست بدن فیبرهای کلاژن و الاستین وجود دارد که در صورتی که در مقابل اشعه خورشید قرار می گیرند از همدیگر جدا شده شروع به تجزیه شدن می‌کنند و همچنین یکی دیگر از علتهای پیر شدن و چروکی پوست اشعه ماورای بنفش می باشد.


دستان خود را لایه برداری کنید

لایه برداری یکی از مواردی می باشد که در اثر پیری و افزایش سن عملکرد آن به کندی پیش می رود. و تعداد و حجم سلول های مرده به شدت در پوست افزایش پیدا کرده و برای اینکه این سلول های مرده را از بین ببرید و سلول های جوان جایگزین شود باید از یک اسکراب یا لایه بردار ملایم استفاده نمایید با انجام این کار سرعت تولید و گردش سلولی بالا رفته و چین و چروک ها و خطوط خیلی ریز را نرم کنید با این روشی که خدمت شما عرض کردم حتی چروک های انگشت هم درمان و برطرف میشود.


به دستان خود استراحت دهید

حتما اطلاع دارید که در طول شبانه روز بدن انسان به خواب کافی نیاز دارد و اگر می‌خواهید پوستی سالم و زیبا داشته باشید باید حتماً خواب شبانه روزی شما کامل و منظم باشد که اگر به این صورت عمل کنید بدن شما موادی را که نیاز دارد به صورت خودکار امین می کند و روند جوانسازی پوست را سرعت می بخشد پس داشتن خواب کافی و استراحت به میزان لازم برای داشتن پوستی زیبا جوان بسیار لازم می باشد.


درمان چروک انگشتان دست

آیا می دانید چیزی که پوست شما را از داخل بدن سالم نرم و مرطوب نگه می‌دارد آب می باشد و با توجه به اینکه خواص خیلی زیادی از جمله دفع سموم از بدن دارد در هنگام هضم غذا به معده کمک میکند. دست ها در اثر کاهش آب در بدن دچار آسیب و ضعف می شوند که در نتیجه در پوست دست چروک ایجاد می شود .

نوشیدن حداقل هشت لیوان آب در روز کمک زیادی به آبرسانی پوست و جلوگیری از پیر شدن پوست می کند ویکی از بهترین راه های از بین بردن چروک دست رساندن آب مورد نیاز به پوست می باشد که از طریق خوردن آب میسر می شود.


بهترین کرم برای از بین بردن چروک دست

بهترین کرم برای چروک دست کرمی باشد که دران گلیسیرین و اسیدهای هیدروکسی آلفا وجود دارد کاری که این مواد انجام می‌دهند این است که رطوبتی که در هوا وجود دارد به پوست جذب کرده باعث نرمی و لطافت و مرطوب شدگی  پوست می‌شوند.

در اثر کم آبی یکسری جاهای خالی بین سلول‌های پوست وجود دارد که در اثر کمبود آب ایجاد شده اند این فضاها را با نرم کننده ها و کرم های مخصوص پر می کنند تا باعث صافی و یکدست شدن پوست شود.

خواهیم به این سوال شما پاسخ دهیم که چه کرمی برای چروک دست خوبه در پاسخ به این سوال باید عرض کنم شرکت های زیادی در حال تولید کرمهای ضد چروک می باشند و کرم های بسیار زیادی در بازار لوازم آرایشی موجود است اما بهترین گزینه انتخاب کرمهایی است که از مواد مغذی و ویتامین ها و گلیسیرین و اسیدهای آلفا هیدروکسی تشکیل شده‌اند که برای پوست بسیار مفید می باشند.


معرفی بهترین  کرم برای رفع چروک دست 

در این مطلب به معرفی چند تا از بهترین کرم های ضد چروک می پردازیم پس با فروشگاه بیتا بیوتی همراه باشید.


 

58