درباره با ما تماس با ما

چگونه پوست چروک را صاف کنیم

چین و چروک پوست از چه سنی شروع میشود 

معمولا با بالا رفتن سن تقریبا از 25 سالگی به بالا شاهد ایجاد چین و چروک در پوست خواهیم شد. در تمام قسمت های بدن چین و چروک ایجاد می شود اما در ناحیه اطراف چشم ها و دهان مقدارش بیشتر و قابل مشاهده است. البته اگر از پوست خود مراقبت کنید پوست شما دیرتر پیر می شود و همچنین به نوع پوست هم بستگی دارد. با استفاده از محصولات گیاهی مراقبتی از پوست خیلی دیر دچار چروکیدگی پوست خواهید شد. پس استفاده روزانه از کرم های ضد چروک و آبرسان و همینطور ضد آفتاب ها برای سالم ماندن پوست توصیه می گردد.


علل چروک پوست چیست 

حتما خیلی از شما عزیزان این سوال را می پرسید که چرا پوست چروک میشود. در پاسخ باید عرض کنم که با افزایش سن و شروع سالمندی و همچنین عواملی همچون استرس، مصرف دخانیات، نوشیدن الکل، و زیاد در معرض نور آفتاب قرار گرفتن چند تا از علت های شایع چروک شدن پوست است. البته ممکن است در سنین پایین تر هم دچار چروکیدگی پوست شوید حتی مصرف بعضی داروها و کم آب شدن بدن و پوست می تواند منجر به چروک شدن پوست گردد.


پوست خشک زود چروک میشه یا چرب 

پوست چرب و پوست خشک هر کدام معایب خاص به خود دارد. وقتی که پوست خشک است رطوبت کافی را ندارد و چروک هایی که ایجاد می گردد بیشتر و عمیق تر است و قابل مشاهده است و به وضوح دیده می شود. این دسته از افراد برای جلوگیر از چروک باید از مرطوب کننده ها به صورت روزانه استفاده کنند تا میزان چروک ها را کم کنند تا پوستشان دیرتر پیر شود و جوان بماند. همان طور که قبلا توضیح دادیم عواملی مثل کاهش وزن، تخلیه چربی، بعضی از بیماریها، بالا رفتن سن باعث زود پیر شدن پوست می گردد. پوستی که چرب است همیشه نسبت به پوستی که خشک است دیرتر دچار چروکیدگی می شود به همین خاطر در تمام کرم های ضد چروک از چربی طبیعی استفاده شده است.

 


چگونه از چروک پوست جلوگیری کنیم 

آیا می دانید به وجود آمدن چین و چروک در پوست می تواند به خاطر کمبود پروتئین های کلاژن و الاستین که نقش خیلی زیادی در سلامتی و جوانی پوست داشته باشد دارد. برای اینکه پوستتان زود چروک نشود این موارد را رعایت کنید.

از ضد آفتاب استفاده کنید

حتما اطلاع دارید که برای جلوگیری از سرطان پوست استفاده مداوم و روزانه از یک ضد آفتاب خوب گیاهی توصیه می گردد. یک گروه تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که استفاده کردن از ضد افتاب از چروکی پوست جلوگیری کرده و از پیری زود هنگام پوست را به تاخیر انداخته و به جواسازی پوست کمک زیادی می کند.

مصرف مواد قندی را کمتر کنید

علم پزشکی به این نتیجه رسیده که مصرف مواد قندی سبب ایجاد بعضی بیماری ها شده و سلامت پوست و بدن را به خطر می اندازد. و باعث پیر شدن و چروک شدن پوست می گردد. پس سعی کنید مقدار این ماده خوراکی را به حداقل رسانده و قند های طبیعی را جایگزین کرده مخصوصا برای افرادی که دیابتی هستند بیشتر باید به این مورد توجه کنند.

سیگار کشیدن را ترک کنید

استعمال دخانیات مخصوصا سیگار و قلیان سلامت بدن مخصوصا ریه ها را به خطر انداخته و باعث غلظت خون و بروز سکته ی گردد. و یکی از عوارض مصرف سیگار چروک شدن پوست است. پس برای اینکه پوستی سالم داشته باشید از کشیدن سیگار دست بکشید.

Avoid-smoking.jpg


از روغن نارگیل استفاده کنید

روغن نارگیل یک مرطوب کننده و چرب کننده پوست کاملا گیاهی بدون عوارض است. وقتی از روغن نارگیل برای پوس استفاده می کنید. شکاف های پوستی که اپیدرم نام دارد را به صورت کلی پر کرده و باعث می شود پوست شم صاف و یکدست گردد. این روغن فوق العاده پر خاصیت به پوست شما کمک می کند که پوست شما رطوبت داشته باشد و خشک نشود.

Use-coconut-oil.jpg


خواب خود را تنظیم کنید

آیا در مورد فشرده سازی اطلاع دارید. این مورد ارتباط نزدیکی با روش خوابیدن شما دارد و همچنین باعث به وجود امدن چین و چروک می شود. موقعیتی که در آن به خواب می روید و فشاری که در هنگام خواب وقتی صورت خود را بر روی بالشت قرار می دهید وارد می گردد. و کم کم با گذر زمان این فشار باعث ضعیف تر شدن پوست نسبت به قسمت های دیگر پوست می گردد. پس بهترین حالت برای دچار نشدن به این مورد که خدمتتان عرض کردم خوابیدن روی کمر است.

Change-your-sleep-mode.jpg


از مواجه شدن با نور ماوراء بنفش خودداری کنید

نور ماوراء بنفش، می توانید به صورت مستقیم سبب بروز چین و چروک بر روی صورت و گردن و همچنین بازوها و دست ها شود. ما در طول روز ممکن است ساعت های طولانی در معرض مستقیم نور آفتاب و اشعه خورشید قرار داشته باشیم. این اشعه ماوراء بنفش وقتی که به پوست برخورد می کند به بافت پوست نفوذ کرده و سبب اسیب جدی به پوست می شود. همچنین کلاژن پوست را تجزیه می کند و باعث نابود شدن این پروتئین مورد نیاز پوست می گردد. پس استفاده از یک کرم ضد آفتاب قوی برای پوست توصیه می گردد.


چروک پوست را چگونه از بین ببریم 

در این قسمت به چند روش اساسی برای جلوگیری از پیدایش چین و چروک اشاره ی کنیم. تمامی این موارد به صورت طبیعی می باشند و اصلا عوارض نخواهند داشت.

از ژل آلوئه ورا استفاده کنید

ژل آلوئه ورا که از گیاه بسیار دارویی و مفید آلوئه ورا به دست می آید می تواند نقش بسیار موثری در برطرف کردن چین و چروک های پوستی داشته باشد. این ژل که از کیاه آلوئه ورا استخراج می گردد خواص خیلی زیادی ازجمله خاصیت ویسکوزی و آلاستیکی پوست دارد. همچنین به عنوان یک آبرسان خیلی قوی و مرطوب کننده فوق العاده عمل می کند. امروزه از این ژل در بسیاری از کرم های زیبایی استفاده می شود و یکی از مواد اصلی تشکیل دهده کرم های زیبایی به شمار می رود.


ضد چروک پوست طبیعی 

 


 

58