درباره با ما تماس با ما

براي سفيد كردن دندان چه بايد كرد

سفید کردن دندان

برای سفید کردن دندان راه های زیادی وجود دارد که ما در این مقاله چندتا از بهترین روش های کاربردی که می توان در مدت کوتاهی دندان ها را سفید و روشن کرد می پردازیم. پس با ما در ادامه همین مطلب همراه باشید.

روش های خانگی برای سفید کردن دندان ها چیست؟

افرادی که دچار زردی دندان هستند و یا دندان های سفید و روشنی ندارند. به دنبال این می گردند که راهی آسان و بدون دردسر پیدا کنند تا دندان هایشان سفید و روشن گردد. همانطور که اطلاع دارید دلایل زیادی باعث زردی دندان می شود که یکی از این موارد افزایش سن می باشد. خوشبختانه با یک سری راهکارها می شود این روند زرد شدن دندان را به تاخیر انداخت و بتوانید دندان سفیدی داشته باشید.

 

قبل از اینکه تمامی موارد درمانی برای سفید شذن دندان را توضیح دهیم شما را با علت های از بین رفتن سفیدی دندان آشنا می کنیم که بعد از اینکه دندان هایتان سفید شد این موارد پیشگیری هم رعایت کنید که دوباره دچار زردی دندان نشوید.

چرا دندان ها زرد می شوند؟

زرد شدن دندان علت های زیادی دارد که می تواند ارثی هم باشد و همچنین با افزایش سن این روند زرد شدن بیشتر می گردد.

از بین رفتن  سفیدی دندان با لکه های خوراکی

بعضی از مواد غذایی مخصوصا نوشیدنی های از قبیل چای و قهوه می تواند باعث تیرگی و زردی دندان شود. که بعد از مصرف این نوشیدنی ها مینای دندان دچار زردی شده که اگر برطرف نگردد به مرور زمان باعث پوسیدگی و شکستگی دندان می گردد.

یک سری موارد دیگر هست که تاثیر بسیار مستقیم روی دندان دارد و باعث به وجود امدن لکه روی دندان می گردد. مثل سیگار کشیدن و مصرف قلیان و مواد مخدر که غیر از عوارض جانبی خطرناک که بر روی بدن دارد دندان هم نابود می کند. حتی بعضی از داروهای موجود در داروخانه ها باعث تخریب بافت دندان می گردند.

 

چگونه دندان هایمان را سفید کنیم

 

قسمت خارجی و بیرونی دندان را مینای دندان تشکیل داده است. به لایه بیرونی دندان که از دندان محافظت کرده و باعث سفید نشان دادن دندان می شود مینای دندان نام دارد. پس زمانی دندان زرد می گردد که مینای دندان از بین رفته باشد.

در قسمت زیرین مینای دندان لایه ای دیگر وجود دارد که عاج گفته می شود. که به رنگ زرد متمایل به قهوه ای می باشد. پس زمانی شما دندان هایتان را به رنگ زرد می بینید که لایه بیرونی دندان که همان مینای دندان باشد کامل از بین رفته است.

 

عوامل زیادی از جمله مصرف شیرینی جات زیادی و نوشابه های گازدار و مواد غذایی ناسالم باعث آسیب جدی به دندان ها و همچنین مینای دندان می شود. و به مرور زمان سبب پوسیده شدن دندان ها می شود. در نتیجه سفیدی دندان از بین خواهد رفت.

 

 

 
از بین رفتن سفیدی دندان به خاطر عوامل اکتسابی

 

بعضی وقت ها یک سری موارد مثل ضربه خوردن دندان و برخورد با جسم خارجی و همچنین استفاده از بعضی داروهای داروخانه ای سبب صدمه رساندن به بافت دندان می گردد. که یکی از راه های جلوگیری از به وجود آمدن آن مسواک مرتب دندان ها می باشد.

 

برای سفیدی دندان چه کنیم

 
چگونه دندان هایمان را سفید کنیم؟

راهکارهایی برای سفید شدن دندانها وجود دارد که در این قسمت به تقریبا 11 روش سفید کردن دندان اشاره می کنیم. ما سعی کردیم راه حل های بسیار ساده و آسان و خانگی را بیان کنیم که شما دسترسی لازم برای انجام آن را در خانه داشته باشید.

 

 1. استفاده از روغن های گیاهی برای سفید کردن دندان

برای انجام این کار می توانید از روغن های گیاهی که در دوران قدیم هم مرسوم بوده و از روش های سنتی باستانی برای سفید کردن دندان به شمار می رفت استفاده نمایید.

البته در روش استفاده از روغن کشیدن به دندان که روش بسیار قدیمی می باشد که اصلا نمی توان با مسواک زدن و نخ کشیدن مقایسه کرد هم برای از بین بردن کثیفی ها و جرم های به جا مانده از مواد غذایی استفاده می شده است.

 

 

متخصصان در این زمینه تحقیق کرده و به این نتیجه رسیدند که استفاده از روغن گیاهی بسیار تاثیرگذار بوده و باعث روشن شدن دندان ها می شده و با توجه به اینکه از روغن های گیاهی استفاده می کردند پس اصلا برای بدن ضرری نخواهد داشت.

روش مصرف کردن روغن برای دندان به این صورت است که وقتی مسواک زدید دهان خود را با روغن شستشو دهید. شما می توانید از روغن هایی مثل روغن نارگیل و آفتابگردان و کنجد استفاده کنید.

 


2. سرکه سیب و جوش شیرین برای سفید کردن دندان

برای سفید کردن دندان هایی که به رنگ زرد در آمده اند از سرکه سیب هم می توانید استفاده نمایید. به این طریق که مقداری از آن را در داخل دهان خود قرار دهید و به مدت 3 دقیقه قرقره کنید بعد از این که این کار را انجام دادید با استفاده از مسواک و اغشته کردن ان به سرکه سیب طبیعی داندان های خود را کامل شستشو دهید. اگر احساس کردید که سرکه سیب کامل از دهان پاک نشده می توانید یک سری بعد از آن با خمیردندان از مسواک استفاده کنید.

 

 

58