درباره با ما تماس با ما

کدام صابون برای پوست خشک مناسب است

صابون برای پوست خشک

پوست خشک نسبت به پوست های دیگر بسیار حساس تر بوده و اگر از صابونی برای شستشوی صورت خود استفاده کنید که با پوست شما سازگاری نداشته باشد نه تنها برای پوست شما فایده ای ندارد بلکه حتما آسیب می رساند. در این مقاله ما به بررسی انواع صابون های سازگار به پوست خشک می پردازیم تا بتوانید بهترین صابون متناسب با پوست خود را تهیه و خریداری نمایید. ضمنا درپایان میتوانید لیست مناسبترین صابونها برای پوست خشک را مشاهده نمایید .

 

راهنمایی برای خریدن صابون خوب مناسب پوست خشک

اگر از صابونی که برای پوست شما مناسب نباشد استفاده نمایید باعث خشکی بیشتر و خارش پوست شما میشود . مصرف صابونهای باتاثیرگزاری بیشتر باعث تمیزی بیشتر پوست میشود ولی با از بین بردن رطوبت پوست اسیب بیشتری میرساند .

 

برای انتخاب درست در زمان خرید صابون به موارد زیر توجه داشته باشید

از سدیم لوریل سولفات دوری کنید.

صابونهایی که ماده سدیم لوریل سولفات دارند دارای خاصیت چربی زدایی هستند . این ماده خیلی تاثیر گزاری زیادی دارد و باعث بیشتر شدن خشکی پوست میشود .

- صابونهای دارای  روغن‌های گیاهی استفاده کنید.

آیا میدانید که میتوانید از روغنهای طبیعی مثل روغن زیتون روغن سبزیجات  آلوئه ورا روغن آرگان  جوجوبا  و آووکادو  کره کاکائو استفاده کنید تا پوست خوب وسالمی داشته باشید .

 صابون‌های عطری و الکل دار نخرید.

محصولات دارای عطرها و الکل باعث بوجود آمدن خشکی بیشتر و حساس شدن پوست میشود.پس در استفاده از این محصولات دققت بیشتری داشته باشید زیرابرای پوستهای خشک و حساس ایجاد التهاب و خارش میکند

 

صابونهای دارای گلیسیرین، لانولین و هیالورونیک اسید مناسب پوست خشک هستند

صابونهای دارای مواد گلیسیرین، لانولین و هیالورونیک اسید دارای ویژگی آبرسانی و مرطوب کننده هستند و میتوانند خشکی پوست شما را تا درصد بالایی از بین ببرند و باعث شادابی و نرمی پوست صورت شما میشوند .

 

بهتر است برای شستشوی پوست خشک روزانه چند دفعه از صابون استفاده شود؟

افراد دارای پوست خشک برای استفاده از صابون باید دققت بیشتری داشته باشند زیرا حتی با استفاده بیش از حد از صابون مخصوص پوست خشک هم ممکن است به صورت شما آسیب برسد  .

بهتر است شب ها که پوست صورت شما در حالت چرب تر است و آلودگی های روزانه به روی آن نشسته است یک بار در روزشستشوی پوست خود را با صابون مخصوص پوست چرب انجام دهید . زورانه با آب صورتتان را بشویید تا رطوبت مورد نیاز پوست تامین شود و از خشکی پوست جلوگیری شود .


58