درباره با ما تماس با ما

برای شفافیت پوست صورت چه بخوریم


برای شفافیت پوست صورت چه بخوریم

داشتن پوستی روشن صاف و درخشان آرزوی هر فردی می باشد. یکسری مواد غذایی هستند که با مصرف آنها می توانید پوستی درخشنده داشته باشید. متخصصان تغذیه برای محافظت از پوست و بازسازی آن اعتقاد دارند که اسیدهای چرب و انواع ویتامین ها نقش موثری در تولید کلاژن خواهد داشت و موجب ساختن آلاستین و مواد معدنی می شود.  


میوه هایی که برای روشن شدن پوست مفید هستند

انار به  روشن شدن پوست کمک میکند 

در درون دانه های انار ترکیباتی مانند آلژینیک اسید و پونی کالایی این وجود دارد این مواد تشکیل دهنده باعث حفظ کلاژن شده و از پوست در مقابل ب رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کنند.

 برای روشن شدن پوست مصرف انار بسیار سفارش شده است. و مطالعات و تحقیقات اشاره به این دارد که پوست انار در درمان زخم و نقش زیادی داشته زیرا با تولید و افزایش کلاژن در پوست باعث ترمیم و زود خوب شدن زخم ها میشود.


هندوانه میوه های موثر در روشن شدن پوست

هندوانه دارای ترکیبات موثره زیادی می باشد از جمله مقدار بسیار بالایی از ویتامین c که در خوب شدن زخم ها بسیار موثر و نقش کلاژن ساز را برعهده دارد. هندوانه به خاطر داشتن مقدار بسیار زیادی کاروتنوئید لیکوپن گردش خون را در قسمت های مختلف بدن بالا برده و باعث شفافیت پوست میگردد.

همچنین خوردن آب هندوانه مقدار دریافتی لیکوپن و کاروتن را در پوست بالا برده و باعث افزایش سیستم ایمنی بدن شده و نقش پیشگیرانه ای در ایجاد بیماری های قلبی دارد و به عنوان یک پاکسازی کننده بدن عمل میکند.


زغال اخته وحشی باعث عادی‌سازی چربی پوست میشود

زغال اخته وحشی حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشد این میوه جنگلی ویتامین‌ایی بسیار بالایی دارد که باعث متعادل سازی چربی در پوست می شود. میوه تمشک به خاطر ترکیبات موثری که دارد سطح ایمنی بدن را بالا برده و از پیدایش التهابات پوستی و خشکی جلوگیری می نماید. و باعث تصفیه خون و عملکرد بهتر گردش خون در رگ ها می شود.


گردو تولید کلاژن را افزایش می‌دهد

مصرف گردو باعث تقویت حافظه و همچنین حاوی مقادیر زیادی پروتئین و مس می باشد وجود مس در این میوه های درختی باعث تولید کلاژن و در نتیجه شفاف شدن پوست می گردد.


لیمو ترش برای پوست

لیموترش یک میوه ترش مزه می باشد که دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشد. در این میوه بسیار خوشمزه ویتامین c بسیار زیادی وجود دارد. و همچنین مقدار سدیم و پتاسیم را به تعادل رسانده و باعث شفافیت پوست مخصوصا در قسمت صورت می شود.


گلاب برای شفافیت پوست

آیا گلاب پوست را روشن میکند. در پاسخ به این سوال باید عرض کنم برای اینکه پوستی سالم بهتر و روشن تر داشته باشید استفاده از گلاب توصیه می شود. این این اطمینان را به شما می دهم که با مصرف گلاب زیبایی پوست شما چند برابر خواهد شد و اگر از آن دسته از افرادی هستید که پوست درخشان و صافی ندارید مصرف گلاب را به شما پیشنهاد می کنم. با مصرف گلاب می توانید پوستی شاداب و شفاف داشته باشید.


پرتغال ماده مغذی روشن کننده

یکی دیگر از مواد خوردنی بسیار شیرین که تأثیر بسیار بالایی در شفافیت پوست دارد پرتقال می باشد. با بالا رفتن سن رنگ پوست شروع به تیره شدن میکند و از روشنی و شفافیت آن کم می شود. ویتامین سی که در درون پرتقال وجود دارد هم به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل کرده و به عنوان یک محافظ عمل کرده و از آسیب رساندن اشعه خورشید بر پوست جلوگیری کرده و به عنوان یک کلاژن ساز ضروری باعث شفافیت می‌گردد. میوه های زیادی حاوی ویتامین سی میباشند که می توانید از آنها استفاده کنید از جمله میوه پرتقال لیمو گریپ فروت و کیوی و تمشک تاثیر بسیار بالایی در زیبایی پوست و همچنین روشن شدن پوست دارند.


چقندر 

میزان بسیار بالای آهن مس و منگنز در درون این میوه وجود دارد یکی از خواص مهم چغندر دفع سموم از بدن می باشد که به خودی خود باعث روشن شدن پوست پوست و شفافیت آن می گردد برای این که بهترین بهره را از این میوه ببرید روزانه به مقدار یک لیوان آب چغندر تازه را گرفته و میل نمایید و تاثیر آن را در پوست خود مشاهده خواهید کرد.

58