درباره با ما تماس با ما

درمان سریع لاغری با طب سنتی

درمان سریع لاغری

برای درمان سریع لاغری باید از داروهای کاملا ارگانیک و طبیعی استفاده کنید چون داروهای شیمیایی مضر هستند. و یکی از بهترین راه های درمان استفاده از محصولات با پایه گیاهان دارویی که مورد تایید طب سنتی است و برای زیاد شدن وزن بسیار کاربرد دارد.

برای چاق شدن و درمان لاغری درطب سنتی چه کار باید کرد

خیلی از افراد جامعه از لاغری شدید رنج می برند و به دنبال راهی می گردند که وزن خود را افزایش دهند. و دلایل زیادی باعث باعث این لاغری می شود از جمله بی اشتهایی و رژیم غذایی نامناسب و مشکلات مربوط به گوارش که باعث لاغری می گردد. و این دسته از افراد با توجه به مصرف داروهای مختلف حتی یک ذره هم به وزنشان اضافه نشده است. ما در این مقاله چند راه حل بسیار عالی را به شما معرفی می کنیم پس با ما همراه باشید.

امروزه طب سنتی توانسته بسیاری از بیماری ها را درمان کند و در کل نقش پیشگیرانه هم دارد. در این قسمت از سایت بیتا بیوتی شما را با علت هایی که باعث به وجود آمدن لاغری می گردد آشنا می کنیم و به شما می گوییم که در طب سنتی چه روش هایی برای چاق شدن در طب سنتی وجود دارد.


چه عواملی سبب ایجاد لاغری می گردد

کم بودن حجم غذا

داشتن یک برنامه غذایی مناسب در برنامه روزانه یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه لازم را داشته باشیم. لاغری علت های زیادی دارد. یکی از این علت ها این است که حجم غذای مصرفی ما با فعالیت های روزمره تناسبی ندارد و سبب کاهش وزن و لاغر شدن می شود. بدن انسان از سوخت و ساز مواد غذایی برای گرفتن انرژی لازم برای انجام فعالیت های روزنه استفاده می کند. و اگر مواد غذایی لازم به بدن نرسد و یا هماهنگی بین فعالیت و مصرف غذا نباشد، بدن مجبور است انرژی مورد نیاز خود را از بافت های بدنی به دست آورد و در نهایت سبب لاغر شدن می شود.


کم اشتهایی و لاغری

یکی از دلایل لاغری در افراد کم شدن اشتهای روزانه می باشد. که البته این بی اشتهایی دلایل زیادی دارد که در همین مقاله در مورد آن توضیح داده ایم. لطفا این مطلب را تا آخر مطالعه بفرمایید.


اختلال در عملکرد دستگاه گوارش بدن

یکی از دلایل لاغر شدن در افراد، متابولیسم بدن و بالا بودن سوخت و ساز در بدن و همچنین اختلالی است که در سیستم گوارش به وجود آمده است. دستگاه گوارش یکی از قسمت های حساس بدن است که اگر اختلال در آن ایجاد گردد. و یا قسمت هایی از بدن که کار متابولیسم را بر عهده دارند ایجاد شود سبب بروز لاغری حتی از نوع شدید می گردد. و در این صورت جذب غذا به خوبی صورت نمی گیرد و روند هضم غذا با مشکل مواجه می شود. پس اولین اقدام برای افزایش وزن و معالجه لاغری چک کردن سیستم گوارش است. و همچنین بررسی روند سوخت و ساز بدن توصیه می گردد.


وجود برخی اخلاط نامناسب در بدن

بعد از مصرف غذا و عمل هضم و جذب خلط های متفاوتی در بدن تشکیل می گردد. که شامل خلط صفرا، سودا، دم و بلغم می باشد. اخلاط نامناسب یا ناصالح زمانی در بدن ایجاد می گردد که غذایی که مصرف می کنیم ناسالم باشد و اصلا فوایدی نداشته باشد. زیرا اصلا بدن شروع به جذب انها نکرده و همین امر باعث می شود که جذب مواد مورد نیاز ضروری و مفید برای بدن صورت نگیرد. و در نتیجه فرد لاغرمی شود. اما اگر یک برنامه غذایی درست از مواد سالم و ارگانیک داشته باشیم شاهد به وجود آمدن اخلاط خوب و صالح خواهیم بود.


مشکلات عصبی ولاغری

بیماری عصبی که انواع مختلفی دارد. یکی از بیشترین دلایل رایج لاغری است. این مشکل به صورت مستقیم روی اشتها تاثیر گذاشته و سبب ایجاد بی اشتهایی می گردد. و در روند جذب مواد غذایی مورد نیاز بدن اختلال ایجاد می کند و کاهش وزن جدی را به دنبال خواهد داشت. پس این گونه از افراد برای افزایش وزن باید اول مشکلات عصبی را به صورت ریشه ای برطرف کرده و هر چه سریعتر در بهبود این بیماری اقدام نمایند.


استرس و اضطراب

بین کاهش وزن و استرس ارتباط بسیار نزدیکی وجود دارد. و بر روی وزن تاثیر مستقیمی دارد. و باعث لاغری در فرد می گردد. اضطراب سبب کم اشتهایی شده و و همچنین وعده های غذایی کم شده و میل به غذا کاهش پیدا می کند.


علت های دیگر لاغری از نظر طب سنتی:

مشکلات کبدی و بزرگ شدن طحال و بیماری هایی که باعث این موارد می گردد

اسهال شدید و مداوم

داشتن سوء مزاج سرد

وجود برخی انگل های گوارشی

نداشتن خواب لازم و کافی

کیفیت خون 


راه حل های طب سنتی برای افزایش وزن :

 

حمام گرفتن با آب گرم و معدنی

اگر افراد لاغر با آب های معدنی و گرم حمام کنند وزنشان افزایش پیدا می کند. عضلات مواد غذایی را در صورت حمام کردن با آب گرم به سمت خود  می برند. پس اگر از لاغری رنج می برید بعد از استحمام بدن خود را با روغن های گیاهی مثل روغن بنفشه که برای پوست هم بسیار مفید است بمالید و ماساژ دهید.


ورزش آرام صبحگاهی

وجود یک برنامه ورزشی منظم و روزانه کمک زیادی در افزایش وزن می کند. اما اگر ورزش کردن شما از نوع شدید باشد چاق که نمی کند بیشتر هم لاغر می کند. پس از ورزش های ملایم صبحگاهی مخصوصا صبح ها استفاده کنید. و بعد از این کار حتما یک صبحانه مقوی و کامل بخورید. زیرا ورزش کردن باعث می گردد غذای مفید و ضروری به طرف بافت های اصلی بدن جذب گردد.


چه مواد غذایی برای درمان لاغری مفید است

افراد لاغر جهت افزایش وزن مواد غذایی زیر را اگر مصرف کنند بهتر است

مصرف یک سری از غذاها مثل کله پاچه، هلیم، خوراک تهیه شده از گوشت اوردک، گوشت بز و بلدرچین و کپک و همچنین مصرف قاووت تهیه شده از مغزیات و انواع میوه های شیرین مزه باعث بالا رفتن وزن می شود. برای چاق شده پیشنهاد می کنیم در برنامه صبحانه از شیر برنج استفاده کنید. که علاوه بر افزایش وزن باعث تقویت بنیه بدنی شده و سبب تولید خون در بدن می گردد. و همینطور می توانید بعد از غذا از عسل طبیعی جهت چاقی استفاده نمایید.

اگر انجیر را  در عرق انیسون بخیسانید و تقریبا هر روز ناشتا به مدت یک الی 3 ماه از آن استفاده کنید موجب افزایش وزن می گردد. کاری که انجیر و انیسون انجام می دهد این است که جذب غذا را در بدن بالا برده و سبب تقویت و چاق شدن بدن می گردد.

 

58