درباره با ما تماس با ما

چگونه خط چشم کشیدن را یاد بگیریم

خط چشم کشیدن 

برای یادگیری این کار روش ها و اصول خاصی وجود دارد. که بیشتر خانمها از آن اطلاعی ندارند. و همین باعث می شود که اشتباهاتی در کارشان به وجود آید. و چشم‌ها زیبا به نظر نرسند.

در کشیدن خط چشم درست حتماً دچار  مشکلاتی  هستید. اگر بتوانید به صورت درست از این وسیله آرایشی استفاده کنید این کار می تواند چشم های شما را به بهترین شکل زیبا کند. به همین علت است که خط چشم کشیدن نوعی مهارت به حساب می آید. ما در این مطلب به شما یاد میدهیم که چگونه به صورت صحیح خط چشم بکشید و این کار را به آسانی انجام دهید.


اشتباهات رایج خط چشم کشیدن

برای انجام کشیدن خط چشم داشتن مهارت لازم به سیار مهم است. خانم هایی که برای انجام خط چشم آموزش لازم را ندیده‌اند، نمی توانند خط چشم درستی ترسیم کنند.  و زیبایی چشم خود را با اشتباهاتی که انجام می دهند از بین می برند.  ما چند تا اشتباه بسیار رایج را که خانمها و دختران در هنگام کشیدن خط چشم انجام می دهند. با هم مورد بررسی و نقد قرار می دهیم. تا شما این اشتباهات را دیگر تکرار نکنید و زیبایی چشم شما با یک خط چشم زیبا بدون عیب و نقص باشد.


به آینه مستقیم نگاه می کنید

اگر از آن دسته از افرادی هستید که در هنگام کشیدن خط چشم به آیینه به صورت مستقیم نگاه می کنید باید بگویم که این کار اشتباه است زیرا خط چشم شما صاف و یکدست نمی شود و برای اینکه خط چشمی صاف و مستقیم داشته باشید باید در هنگام کشیدن خط چشم به سمت پایین هم نگاه کنید.


 پوست کنار چشم خود را می کشید 

بیشتر افراد زمانی که می‌خواهند خط چشم بکشند پوست کنار چشم خود را می کشند اما این کار درست نیست زیرا سبب می شود که خط چشم شما صاف در نیاید و کج بشود در نتیجه برای کشیدن یک خط چشم صاف و بدون عیب و نقص باید سر خود را به سمت پایین برده و به آینه نگاه کنید.


خط چشم رنگی

نوک مداد تان تیز نیست

حتماً برای کشیدن خط چشم از مداد استفاده میکنید  این کار را می‌کنید باید حتماً نوک‌مداد شما تیز باشد زیرا اگر مداد شما کند باشد و کوتاه باشد سبب می گردد که خط چشم شما کج شود و زیبایی نداشته باشد تراش کردن مداد سبب رفع آلودگی ها و باکتری هایی می شود که در نوک مداد جمع می شود از انتقال پیدا کردن این آلودگی‌ها به چشم شما با تراش کردن مداد جلوگیری می شود.


به پلک پایین خط چشم می کشید  

خط چشم را زیر چشم خود نکشید زیرا انجام این کار باعث می شود که چشم های شما ریز و کوچک دیده شود برای زیباتر شدن چشم های شما فقط کمی در گوشه بیرونی چشم خود یک هاله دودی رنگ می توانید به وجود آورید.


از خط چشم در بخش بیرونی چشم‌ها استفاده نمی کنید

خط چشم باعث می شود چشم های شما فرم و تناسب خوبی بگیرد برای کشیدن خط چشم باید فرم چشمها و مژه های خود را در نظر داشته باشید و به خاطر اینکه پلک ها اصلاً به همدیگر شباهت ندارند نیازی نیست که خط چشم کاملاً مساوی و شبیه هم بکشید و بعضی وقت ها باید آرایش را به صورت انجام دهید که بین پلک ها یک توازن ایجاد گردد. این کار را انجام می دهید تا تعادل بین پلک ها برقرار شود. 

اگر می خواهید خط چشم بکشید از خط طبیعی چشم یک مقدار فاصله ایجاد کنید و اصلاً ضروری نیست که حتماً خط مژه های خود را ادامه دهید.


نحوه کشیدن خط چشم

دور خط چشم را سیاه نمی کنید 

اگر می خواهید چشم های شما کاملاً طبیعی به نظر بیاید و خطوطی که نا هموار می باشد بهتر شود با یک قلم موی زاویه دار دور خط چشم خود سیاه کنید حتماً از زاویه دار کوچک استفاده کنید و برای اینکه سیاه کنید نباید از دست تان استفاده نمایید زیرا کنترل آرایش برای شما کمی دشوار می شود.


از قلم موی نازک و زاویه دار استفاده نمی کنید 

برای آرایش کردن چشم می توانید از یک قلموی خیلی نازک و یا یک مداد تیز استفاده کنید و در نزدیکی مژه ها خط چشم را رسم کنید.


از خط چشم ضد آب استفاده نمی کنید 

برای آرایش چشمهای خود بهتر است که از پودر فیکس کننده نیز استفاده کنید و همچنین استفاده از یک خط چشم ضد آب و برای جلوگیری از به تعلیق درآمدن خط چشم از پوشاننده های زیر چشم که رنگ شفاف دارند استفاده نمایید.


از خط چشم نامناسب استفاده می کنید

افرادی که با آرایش آشنایی ندارند و مبتدی می باشند برای خط چشم کشیدن می توانند از خط چشم استفاده کنند که ماندگاری بالایی داشته باشد و خیلی زود دچار خشکی نشود چون پاک کردن این نمونه خط چشم ها کار آسانی نمی باشد استفاده کردن از مداد مشکی که ضد آب هستند به جای خط چشم های مایع توصیه می شود زیرا استفاده کردن از مداد برای انجام خط چشم بسیار آسان می باشد.


خط چشم آبی

رنگ نامناسبی را انتخاب می کنید

برای خط چشم رنگ هایی مناسب می باشد که رنگ تیره دودی و مشکی دارند در زمانی که خسته هستید و چشم‌های شما دچار خستگی شده است از رنگ های مایل به قرمز استفاده نکنید چون چشم‌ها پف کرده هستند اگر می خواهید رنگ چشم های شما روشن تر به نظر برسد از رنگ چشم های آبی رنگ استفاده کنید و اگر می خواهید که رنگ چشم ها طبیعی تر به نظر برسد از رنگ خاکستری و تیره استفاده کنید تا حالت طبیعی به خود بگیرند.


 خط چشم سفید داخل چشم نمیکشید 

در قسمت پلک پایین و داخل آن از مداد رنگی استفاده کنید که رنگ آن بژ یا سفید رنگ باشد توصیه می کنیم برای اینکه چشم‌های شما فشنگ تر و جذاب تر و درشت تر به نظر برسند این کار را حتما انجام دهید و حتماً از مداد رنگی استفاده کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا چشم شما دچار حساسیت و قرمزی نشود.


از ترفند های کشیدن خط چشم و سایه استفاده نمی کنید

استفاده کردن از ترفند های کشیدن خط چشم برای این است که بتوانید یک خط چشم صاف و مستقیم را ترسیم کنید اگر در گوشه چشم ها بخواهید خط چشم را بکشید می‌توانید حتی از یک نوار چسب کاغذی هم استفاده نمایید.


 زیر چشم تان مداد رنگی می کشید

 در پلک پایین یکی از اشتباهاتی که بیشتر از خانم ها از آن استفاده می کنند کشیدن مداد های رنگی چشم در پلک پایین میباشد این کار باعث می شود که آرایش غلیظ تر شود و جذابیت آرایش کم شود.


برای زیر چشم از خط چشم مایع استفاده میکنید

بهتر است برای بالای چشم از خط چشم مایع استفاده کنید و برای پایین چشم از مداد زیرا اگر خط چشم مایع برای زیر چشم استفاده کنید این خط چشم در پایین چشم پخش می شود و نمای خوبی نخواهد داشت.


دنباله خط چشم را درست نمی کشید

ضخامت دادن و بالا و پایین بردن دنباله خط چشم یکی از عواملی می باشد که باعث نا زیبا دیده شدن خط چشم شود اگر می‌خواهید خط چشم بکشید باید جوری باشد که صاف مستقیم و تمیز باشد با چشمان باز در آینه نگاه کنید و خط چشم دنباله دار را بکشید و پلک ها را کامل ببندید

و در گوشه بیرونی مژه های پایینی با یک زاویه کاملاً ۴۵ درجه خط چشم را رسم کنید و دنباله خط چشم را در بیرونی ترین قسمتی که میخواهید بکشید ادامه دهید و به گوشه خارجی ۶ آن نقطه را متصل کنید قطعا میانی خط مژه ها امتداد دهید.


داخل چشم مداد میکشید

اگر می خواهید که چشمان شما کوچک به نظر نرسد داخل چشم ها مداد نکشید.


 

58