درباره با ما تماس با ما

چگونه از کانسیلر برای صورت استفاده کنیم

 

روش استفاده از کانسیلر برای صورت

در مورد اینکه کانسیلر چیست و چگونه استفاده می شود را به صورت کامل توضیج داده ایم در ادامه همین مطلب با ما همراه باشید.


چگونه می توانیم برای جوانسازی پوست از کانسیلر استفاده کنیم

در بین لوازم آرایشی برای مخفی کردن تمام تیرگی های زیر چشم و همچنین جای جوش ها و لکه های پوست یکی از بهترین موارد موثر و کاربردی کانسیلر می‌باشد.

اگر می خواهید آرایشی انجام دهید که بدون عیب و ایراد باشد حتماً از کانسیلر با کیفیت و مرغوب با برند معتبر استفاده نمایید.


کانسیلر چیست

کانسیلر و روش استفاده برای پوست

در هنگام زدن کرم پودر در ارایش قبل و بعد از آن از یک سری پودرهای فشرده که رنگ روشنی هم دارند استفاده می شود که این پودرها کانسیلر نام دارند.

اما نظر بعضی از آرایشگرها این است که بهتر است از کانسیلر بعد از کرم پودر استفاده گردد. باید توجه داشته باشید که کانسیلر ها انواع مختلفی دارند مثلاً نوع نیمه جامد و نمونه های مایع و از نوع استیک یا ماتیکی.

اگر می‌خواهید از کرم پودر استفاده کنید باید حتماً رنگ کانسیلر یک درجه روشن تر از کرم پودر باشد. اگر لکه های تیره ای روی صورت دارید و می خواهید آنها را محو کنید از رنگ کانسیلر خیلی روشن استفاده نکنید چون باعث می‌شود که این لکه ها تیره تر به نظر برسند.


ویژگی های کانسیلر زیر چشم 

در هنگام آرایش کردن یکی از مواردی که که برای آرایش زیر چشم بسیار مهم می باشد استفاده از کانسیلر است. استفاده کردن از یک کانسیلر بسیار خوب باعث می شود که صورت خیلی زیبا و جذاب به نظر بیاید.

یکی از قسمت‌هایی که پوست بسیار نازکی دارد زیر چشم می باشد و یکی از علت هایی که باعث می شود که زیر چشم تیره تر به نظر برسد به خاطر یک سری رگهای آبی رنگ زیر چشم می باشد.

برای اینکه این رنگ‌های آبی پوشانده شود و محو شود باید از کانسیلر استفاده کنید و کاری کنید که پوست صورت شما یکدست شود. اگر پوست شما خیلی روشن است از کانسیلر به رنگ صدفی میتوانید استفاده نمایید.

افرادی می‌توانند از کانسیلر نیمه جامد استفاده کنند که پوستشان فقط نیاز بسیار کمی به کانسیلر دارد.


بهترین رنگ کانسیلر برای پوست روشن

در پوست های بسیار روشن استفاده از کانسیلر به رنگ زرد بسیار خوب است زیرا می‌تواند تمام تیرگی ها و لک های پوستی را کاملاً بپوشاند.


کانسیلر مناسب برای پوست رنگ پریده 

اگر پوست شما دچار رنگ پریدگی شده است باید از کانسیلری مصرف کنید که رنگ بسیار روشنی داشته باشد مانند صورتی روشن یا عسلی به رنگ قهوه ای روشن.


رنگ کانسیلر برای پوست تیره

از کانسیلر های رنگ هلویی یا هلویی تیره می توان برای پوست های کمی تیره بهره برد. اگر خانمی بخواهد از کانسیلر استفاده کند باید سه الی چهار کانسیلر را با هم ترکیب کند تا یک نمونه خوب به دست آورد.


مراحل استفاده از کانسیلر

در این قسمت به شما عزیزان مراحل استفاده کردن از کانسلر را نشان می دهیم.


آماده سازی پوست

قبل از اینکه آرایش خود را انجام دهید باید به وسیله یکسری نرم کننده ها یا کرم های آبرسان مناسب شروع به آماده سازی پوست کنید. انتخاب یک پرایمر مرغوب می‌تواند بهترین گزینه باشد.


پوشاندن حلقه های تیره زیر چشم

تیرگی زیر چشم یکی از مشکلاتی است که بیشتر خانم ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند اگر می‌خواهید این تیرگی را بپوشانید از کانسیلری انتخاب کنید که نسبت به پوست شما تقریباً تا دو درجه روشن تر باشد مقداری از کانسیلر را در زیر چشم بزنید و با یک پد یا اسفنج و یا بیوتی لندر آن را به صورت ملایم محو نمایید.

پوشانده شدن حلقه های تیره زیر چشم


محو کردن قرمزی اطراف بینی 

بعضی از افراد یا به صورت ارثی و یا به علت داشتن حساسیت پوستی اطراف بینی آنها قرمز رنگ می باشد که می توانند با استفاده از این کانسیلر ها آن را مخفی کنند.


برطرف کردن جای جوش 

با یک براش کانسیلر می توانید تیرگی های جای جوش را کامل از بین ببرید و نیازی نمی باشد که زیاد از کرم پودر استفاده کنید.


راه تثبیت کانسیلر روی پوست 

برای این کار شما می توانید روی قسمت هایی از پوست صورت که از کانسیلر استفاده کرده اید با یک قطعه یا اسفنج مخصوص به این کار تثبیت کننده را بزنید.


براش کانسیلر 

به قلم موهایی که هنگام آرایش کردن استفاده میشود براش گفته میشود. برای انجام دادن کانسیلر نیز نوعی براش وجود دارد که این قلم موی تخصصی از جنس محکم و به شکل مخروطی شکل و باریک می باشد و برای عمل کانسیلر نقش کاربردی را دارد.


تفاوت کانسیلر با پرایمر 

افراد مبتدی که قصد انجام آرایش را دارند فکر می‌کنند که کانسیلر با پرایمر مثل هم  می باشد در صورتیکه اینطور نیست. اما اگر قصد دارید که یک آرایش اصولی و حرفه‌ای را انجام دهید انجام آرایش با پرایمر به کانسیلر تمام می شود.

کاری که پرایمر انجام می دهد این است که چربی پوست را کم کرده و گرفته و باعث می شود که منافذ پوست بسته شود.

از پرایمری استفاده کنید که دارای انواع ویتامین ها می باشد و برای پوست صورت بسیار مفید و موثر است. بعد از کرم پودر زدن برای اینکه بتوانیم لکه ها و تیرگی ها را از بین ببرید از کانتینر خوب استفاده کنید زیرا انجام این کار سبب می گردد که پوست شما در انجام آرایش صاف و یکدست شود.


تفاوت کانسیلر با اصلاح کننده

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که کانسیلر با اصلاح کننده بسیار متفاوت می باشد. از اصلاح کننده زمانی استفاده میشود که میزان تیرگی و سیاهی زیر چشم بسیار زیاد باشد و یا اینکه برای قسمتهای استفاده می شود که دچار قرمزی و التهاب بیش از حد باشد.

از اصلاح کننده ها حتماً قبل از انجام کانسیلر و زدن کرم پودر استفاده کنید تا کرم پودری که بر روی پوست میزنید به صورت یکدست و صاف و بی نقص بماند و رنگ اصلاح کننده باک نشود.


روش استفاده از  کانسیلر 

بعضی از خانم‌ها وقتی که از کانسیلر استفاده می کنند بعد از انجام آن متوجه می شوند که پوست چروک شده و کانسیلری که زده اند به حالت بریده بریده درآمده است برای حل این مشکل راه های زیادی وجود دارد

یک کانسیلر را در قسمت پایین چشم به صورت مدور و چرخشی نمایید نحوه درست استفاده از کانسیلر را به شما آموزش می دهیم شما باید یک مثلث در زیر چشم رسم کنید و آن را به قسمت های مختلف اطراف آن بکشید و پخش کنید.

اگر پوست دور چشم شما مخصوص زیر چشم چروک میشود نباید از کرم پودر استفاده کنید شما میتوانید برای پاک کردن و محو کردن کانسیلر با اسفنج مرطوب و  به‌صورت ضربه‌ای در زیر چشم بزنید و از براش استفاده نمایید.

کانسیلر هایی که خیلی چرب هستند چروک های دور چشم را بزرگتر نشان می دهند برای جلوگیری از این مشکل از پرایمر می‌توانید استفاده کنید که مختص زیر چشم می باشند.

بعد از اینکه از کانسیلر استفاده کردید اجازه دهید که خشک شود بعد از انجام این عمل سر خود را به سمت پایین برده و با چشمان خود به سمت بالا نگاه کنید به این صورت چروکها پر می شود و بعد مقداری پرایمر بردارید و به صورت ضربه ای با انگشت در زیر چشم بزنید یا به استفاده از اسفنج مخصوص.

 

58