درباره با ما تماس با ما

آیا ژیلت موی صورت را زیاد میکند

ژیلت موی صورت یکی از روش های راحت و ساده و بی دردسر برای افرادی است که می خواهند موهای زائد صورت را بزنند. در سال‌های گذشته استفاده کردن از از ژیلت یا تیغ بین خانم‌ها رایج نبوده و فقط آقایان استفاده می کردند. اما با گذشت زمان ژیلت های متفاوتی در بازار عرضه شده که برای خانم‌ها هم مورد استفاده قرار می گرفته است. خیلی از بانوان این سوال برایشان پیش می آید که آیا ژیلت باعث افزایش موهای صورت می شود یا خیر. ما در این مطلب به این سوالی که در ذهن شما وجود دارد پاسخ می دهیم استفاده کردن از تیغ برای صورت یکسری خوبی ها و یکسری بدی هایی دارد. که قبل از استفاده از تیغ یا ژیلت حتماً باید این موارد را دقت کنید و از آن ها اطلاع داشته باشید.

 فواید تیغ زدن ریش بانوان

خیلی از خانم ها به خاطر اینکه ترس دارند که با زدن تیغ موهای صورتشان درشت تر و بیشتر شود. از زدن تیغ به صورت خودداری می کنند. اما باید بدانید که اگر از تیغ برای صورت استفاده میکنید یک سری مزایا دارد که با روش‌های دیگر اصلاح قابل مقایسه نیست.

یکی از مهمترین خواص استفاده از ژیلت برای اصلاح کردن موهای صورت این است که در این روش دردی وجود ندارد. در بعضی خانم ها مشاهده می شود که به خاطر درشت بودن موهای صورت و تغییرات هورمونی که باعث این ضخامت شده با اصلاح کردن صورت با بند دچار درد زیادی می شوند. هر چقدر که این موها درشت‌تر باشد و ضخامت شان بیشتر باشد بند انداختن بسیار با درد زیادی همراه است. و حتی ممکن است باعث حساسیت و یا خارش و قرمزی پوست شود. یکی دیگر از روش های اصلاح کردن صورت استفاده از لیزر می باشد. البته این روش مناسب تمام پوست ها نمی باشد و ممکن است باعث التهابات پوستی و همچنین لکه پوستی شود. با همه این تفاسیر استفاده کردن از ژیلت برای صورت بسیار موثرتر خواهد بود.

فواید تیغ زدن ریش

ژیلت کشیدن ریش در زمانی که موها را از ریشه جدا کرده و می کند عمل لایه برداری را هم انجام می‌دهد. خیلی از افراد مدت بسیار طولانی ژیلت برای اصلاح صورت استفاده می‌کنند و بر این باور هستند که با این کار صورتشان لایه برداری می شود و حاضر نیستند که دست از این کار بکشند. یعنی با این کار پوست صورتشان با توجه به اینکه سلول های مرده پوست جدا می گردد تا چندین درجه روشن تر میشود به همین خاطر بهتر می توانند آرایش کنند. در هنگام استفاده از ژیلت حتما از تیغ نو استفاده کنید تا در هنگام شیو کردن نیازی نباشد که فشار زیادی وارد کنید.

اما خیلی از مردم نمی دانند که روش اصلاح صحیح پوست صورت چگونه است. در صورتی که این کار را به درستی انجام دهید پوست شما خیلی زیباتر خواهد شد. بسیاری از روشها مثل وکس کردن صورت و بند انداختن وجود دارد که باعث عوارضی مثل شل شدن و افتاده شدن پوست می گردد. اما در روش تیغ زدن اینجوری نیست. حتما می دانید که با زدن تیغ علاوه بر زدودن سلول های مرده پوست، منافذ پوست هم باز می گردد. و در ای زمان می توانید از کرم های مراقبتی پوست مخصوصا آبرسان ها استفاده نمایید تا پوستی زیباتر و شاداب تر داشته باشید. پس نتیجه می گیریم که استفاده از تیغ نسبت به روش های دیگر اصلاح صورت هم به صرفه تر و هم عوارض و مشکلات کمتری دارد.

 

58