درباره با ما تماس با ما

چکار کنیم منافذ پوست صورت بسته بشه

ما در این مقاله شما را با بهترین روش های بستن منافذ پوست صورت آشنا می کنیم. و در آخر چند تا از موثرترین محصولات رفع منافذ باز پوست را خدمت شما معرفی می کنیم. پس با ما در ادامه همین مطلب همراه باشید.


منافذ پوست صورت

در روی پوست صورت روزنه های بسیار کوچکی وجود دارد . به این روزنه ها منافذ پوست می گویند.این روزنه ها نقش اکسیژن رسانی به سلول های پوست را برعهده دارند. ویکی یگر از کارهایی که این منافذ انجام می دهند این است که با ترشح چربی سبب جلوگیری از خشکی پوست شده و تعادل پوست را برقرار می کند.


منافذ پوست صورت باید باز باشد یا بسته 

منافذ پوست باید باز باشد یا بسته؟ منافذ پوست اهمیت ویژه ای دارد که در زیبایی چهره بسیار موثر است. یکی از معیارهای زیبایی در افراد داشتن پوست صاف و یکدست و شفاف می باشد. که در افزایش اعتماد به نفس نقش مفیدی خواهد داشت. پوست از میلیون ها منفذ تشکیل شده که یکی از مهمترین قسمت های بدن محسوب می گردد. بسیاری از این منافذ اندازه کوچکی دارند و اصلا قابل مشاهده نیستند اما یک سری از منافذ خیلی باز هستند و به راحتی قابل دیدن هستند. ما در ادامه همین مطلب در مورد اینگونه منافذ صحبت می کنیم پس با ما همراه باشید.


چرا منافذ پوست صورت باز میشود 

عومل زیادی باعث باز شدن منافذ پوست می گردد از جمله ارث یا ژنتیک که اینگونه افراد به صورت مادرزادی منافذ بازتری دارند و معمولا در افرادی که تازه به دوران بلوغ می رسند و تغییرات هورمونی بیشتر است مشاهده می گردد. یکی دیگر از علت ها، استفاده زیاد تر از حد معمول از کرم های آرایشی می باشد و چون بعضی از این محصولات تقلبی هستند تاثیرات زیان آوری روی پوست می گذارد. حتما قبل از خرید لوازم آرایشی به استاندارد بودن محصول دقت کنید و حتما از مارک و برند معتبر استفاده کنید و مواد آرایشی تناسب با پوست خود را تهیه کنید.


باز بودن منافذ چه مشکلی برای پوست ایجاد می کند

اگر برای مشکل باز بودن منافذ راه حلی پیدا نکنید، پوست به مرور زمان دچار تغییر رنگ شده و تاثیر بسیار بدی در زیبایی صورت می گذارد. در این منافذ آلودگی و همچنین چربی جمه می گردد که سبب به وجود آمدن جوش های چرکی می گردد. وهمچنین در این منافذ باکتری ها جمع شده و آسیب های وارده به پوست را بیشتر خواهد کرد.


راههای بسته شدن منافذ پوست صورت

راهای زیادی برای این کار وجود دارد که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.


بستن منافذ پوست صورت با یخ 

یخ برای بستن منافذ روی پوست را تا به حال امتحان کردید؟ حتما جزو افرادی هستید که از منافذ بار پوستی رنج می برید و به دنبال راهی برای درمان آن می گردید. و هم اکنون به استفاده از یخ برای منافذ باز پوست روی آورده اید. روش یخ درمانی یک از راه حل های بستن منافذ می باشد.همیشه صورت خود را با آب سرد شستشو دهید و با آب گرم به هیچ وجه نشورید. شما می توانید یک تکه یخ را بردارید و به صورت خود به آرامی بمالید. این کار باعث  می گردد که این مافذ با گذشت زمان کوچک و بسته شوند. لازم به ذکر است اگر مبتلا به سینوزیت هستید یخ را بر روی صورت خود قرار ندهید.


ماست برای منافذ باز پوست

ماست یکی از فراورده های لبنی بسیار تاثیر گذار برای کوچک کردن منافذ باز به وجود آمده روی پوست است. برای این کار مقداری از ماست را روی صورت خود به صورت ماسک قرار دهید. و اجازه دهید مدت 15 دقیقه روی پوست بماند سپس صورت خود را با آب خنک بشورید. بعد از مدتی مصرف متوجه تاثیر آن بر روی پوست خود خواهید شد.

 


بستن منافذ پوست صورت با گلاب 

گلاب در بسیاری از کرم ها و لوسیون ها استفاده می شود و به عنوان یک ماده خوش بو مورد استفاده قرار می گیرد. این عرق گیاهی خواص خیلی زیادی برای پوست دارد. ویکی از خاصیت های گلاب بستن منافذ باز پوست می باشد. که اصلا عوارضی نداشته و و یک ماده بی ضرر محسوب می شود. گلاب خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و در برطرف کردن التهابات پوستی بسیار موثر است.

 

 


بستن منافذ پوست صورت با آلوورا 

آلوورا هم به عنوان یک درمان خانگی برای برطرف کردن منافذ باز پوست مورد استفاده قرار می گیرد. طرز استفاده از آلوورا برای پوست بسیار آسان است. مقداری از ژل را بردارید و بر روی مافذ بمالید و اجازه دهید مدت 15 دقیقه بر روی پوست بماند. مقداری هم ماساژ دهید تا جذب پوست گردد. این ژل پوست صورت را به صورت کامل و حرفه ای پاکسازی می کند. جالب است بدانید که امروزه یکی از موثرترین گیاهانی که برای زیبایی و جوانسازی پوست استفاده می گردد آلوورا می باشد.


عسل برای منافذ باز پوست

عسل برای برطرف کردن انواع مشکلات پوستی از جمله منافذ باز پوست کاربرد دارد. کاری که عسل انجام میدهد سفت و محکم کردن پوست می باشد. برای تنظیم سطح چربی پوست از ماسک عسل استفاده نمایید. همچنین یکی از قویترین و بهترین مرطوب کننده های پوست به شمار می رود که نقش پاکسازی پوست را ه خوبی انجام می دهد. اگر به دنبال یک درمان خانگی می گردید استفاده از عسل انتخاب بسیار خوبی است.


بستن منافذ پوست صورت فوری

همنطور که می دانید درمان به صورت سنتی و گیاهی زمان بر است. اما به هر حال بهتر از مصرف داروهای شیمیایی می باشد که عوارض را به دنبال خود خواهد داشت. پیشنهاد ما به شما این است که از داروهای ترکیبی گیاهی استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید و زود اثر کند. چند نمونه از بهترین کرم های که برای بستن منافذ پوست مورد استفاده قرار می گیرد را خدمت شما معرفی می کنیم.


بهترین کرم برای بستن منافذ پوست

در این قسمت از فروشگاه بیتا بیوتی به معرفی جند نمونه از بهترین کرم هایی که می توان برای منافذ باز استفاده کرد و تاثیرگذاری بسیار عالی دارند را خدمت شما معرفی می کنیم.

 

58