درباره با ما تماس با ما

ترک پوست به علت کمبود چه ویتامینی در بدن است

ترک پوست

در این مقاله ما به شما علت به وجود آمدن و درمان ترک های پوستی را با تغذیه مناسب یاد می دهیم و به شما می گوییم که کمبود چه ویتامین هایی در بدن سبب بروز ترک پوستی می گردد.


یک خبر عالی
خبر عالی این است که شما تا حدودی می توانید ترک های پوستی را برطرف کنید با استفاده از یک سری مواد طبیعی و تغذیه مناسب پوست خود را از داخل و بیرون ترمیم کنید. برای اینکه پوست دوباره جوانسازی شود نیاز است که از همین روش های طبیعی و گیاهی وبا رساندن مواد مغذی به پوست حیاتی دوباره را به پوست خود هدیه کنید.
یکی از بهترین و موثرترین راه های درمان ترک پوست استفاده از روش های طبیعی است که ضرری ندارد و کاملا بی خطر می باشد.


معجزه حیات آب
مصرف روزانه حداقل 8 لیوان آب سالم می تواند رطوبت مورد نیاز پوست را فراهم کند.حتی مصرف یک لیوان چای سبز کم رنگ برای پوست شما بسیار مفید می باشد.شاید خیلی از افراد فکر کنند که چرا باید روزانه 8 لیوان آب مصرف شود در صورتی که این مقدار آب اصلا زیاد نیست و به طور کلی نقش بسیار مهمی در هیدراته و مرطوب نگه داشتن پوست دارد. و علاوه بر این تمام مواد سمی را توسط کلیه ها از بدن دفع می کند و باعث روشنی و شفافیت پوست می گردد.


تغذیه مناسب برای پوست

اگر یک رژیم سالم را دنبال کنید مطمئن باشید که تمام مواد مغذی مورد نیاز پوست تامین می گردد. و با انجام این کار به راحتی از ایجاد ترک پوست جلوگیری خواهید کرد. اگر ویتامین های a  وc  در بدن کم باشد احتمال ایجاد ترک پوست افزایش پیدا می کند. یک سری غذاها سرشار از ویتامین ها هستند مثل a ، e  ، c  که سیلیس را هم در خود دارند  از این غذاها استفاده کنید و در برنامه غذایی خود قرار دهید.
حتما می دانید که برای تولید کلاژن نیاز به وجود مواد مغذی است در صورتی که این مواد تامین شود ترک پوستی هم ایجاد نخواهد شد.


روش های جلوگیری و درمان ترک پوستی

اگر احساس می کنید که دچار ترک پوستی شده اید و یا قرار است در معرض این بیماری پوستی قرار بگیرید. مثل زمان بارداری و حاملگی می توانید با یک سری اقدامات لازم از بروز این ترک ها بر روی پوست خود جلوگیری کنید. اما اگر ترک بر روی پوست شما ایجاد شده با یکسری درمان های طبیعی می توانید علاوه بر اینکه این ترک ها را کامل برطرف کنید.  از به وجود آمدن مجدد آنها جلوگیری کنید و کاری انجام دهید که کلاً از روی پوست شما محو شوند. البته به وسیله یک برنامه غذایی خوب و سالم و انجام یک سری ورزش های بدنی و نوشیدن آب به میزان لازم که در انجام این کار بسیار میسر است.


فعالیت ورزشی مناسب برای سلامتی پوست

یکی از اقداماتی که می‌توانید برای پیشگیری از بروز ترک های پوستی از آن بهره ببرید انجام تمرینات و ورزش های بدنی مناسب است. مثلاً ورزش پیاده روی منظم و روزانه و یا هفته ای سه بار بسیار مفید خواهد بود. اگر پوست شما در انجام کلاژن سازی قوی باشد کمتر دچار بیماری های پوست از جمله ترک پوستی می شود.


مصرف غذاهای مفید و سالم برای پوست

شما با یک رژیم غذایی سالم و مقوی می توانید کمک شایانی به پوست خود کنید. استفاده از میوه ها و سبزیجات و غذاهای سرشار از ویتامین در تامین مواد مغذی پوست  بسیار موثر است. هر فردی به یک برنامه غذایی اصولی و کامل نیازمند خواهد بود.


درمان پوست با روغن های گیاهی

استفاده از روغن های سنتی و گیاهی تاثیر بسیار مطلوبی در بازسازی و نرمی و لطافت پوست دارد. همچنین مصرف این روغن ها علاوه بر اینکه باعث مرطوب کنندگی و شادابی پوست می‌شود از ایجاد هرگونه ترک پوستی نیز جلوگیری خواهد کرد.


 

58