درباره با ما تماس با ما

چرا بعد از کرم زدن صورتم دچار سوزش می شود

سوزش پوست صورت بعد از مصرف کرم

علت های زیادی وجود دارد که پوست دچار التهاب و قرمزی و سوزش می شود که ما شما را با علت‌های سوزش بعد از مصرف کرم آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.


داشتن پوست صورت حساس

تعداد زیادی از افراد هستند که به خاطر داشتن پوست حساس پیش متخصصان زیبایی می روند. و از این شکایت دارند که با مصرف هر گونه از مواد آرایشی و بهداشتی و همچنین کرم های زیبایی پوست صورت و بدنشان دچار قرمزی و التهاب و سوزش می شود. 

این دسته افراد که تقریباً ۳۰ درصد از افراد جامعه را تشکیل می دهند با این مشکل روبرو هستند. به همین خاطر تولید کننده های مواد آرایشی و بهداشتی و زیبایی تعدادی از محصولات خود را به گونه‌ای تولید می‌کنند که مختص افراد دارای پوست حساس باشند.

در این محصولات سعی شده از مواد حساسیت زا و موادی که باعث قرمزی و التهاب وسوزش پوست می شود استفاده نگردد. که این مواد عبارتند از: پروپیلن گلیکول نیزوییک اسید هیدروکسی اسیدها و اتانول ها.


چه کسانی حساسیت پوستی دارند 

شایع ترین افرادی که در داشتن پوست حساس شکایت می‌کنند خانم هایی هستند که در سن یائسگی قرار دارند. با افزایش سن و پیر شدن حساسیت پوست نیز بیشتر خواهد شد. یکی از مواردی که از محیط بیرون لایه های پوست را مراقبت می کند لایه شاخی پوست است. اگر ایرادی در این لایه شاخی وجود داشته باشد مقاومت پوست در مقابل مواد تحریک پذیر کم می شود.


قسمت های حساس پوست صورت

بعضی از نواحی پوست نسبت به قسمت های دیگر پوست دچار حساسیت بیشتری است. یکی از قسمت های بسیار حساس پوست چین نا زولابیال یا خط خنده می باشد. قسمت دیگر حساس پوست پست اطراف چشم ها است. در این قسمت پوست بسیار ظریف و نازک می باشد و در نتیجه ورود عوامل بیماری زا و تحریک پذیر بیشتر است. عروقی که در این قسمت از پوست وجود دارد با چشم قابل مشاهده است و در صورت وجود التهاب قرمزی در این ناحیه به وضوح دیده می شود.


سوزش پوست صورت با مصرف کرم‌های تقلبی

برخی از محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی مخصوصاً کرم ها اصلی نمی باشند و دارای مواد سرطان زا مانند آرسنیک بریلیوم و کادمیوم هستند. همچنین یکسری باکتری هایی در این کرم ها وجود دارد که باعث التهاب و سوزش و عفونت می شوند. در زمان خرید کرم برای صورت به مواد تشکیل دهنده تاریخ مصرف و تاریخ انقضای محصول دقت بفرمایید. سعی کنید در روی زخم اصلا به هیچ عنوان از کرم استفاده نکنید.

اگر بعد خرید کرم متوجه شدید که این کرم تقلبی می باشد مصرف آن را قطع کنید و دیگر از آن استفاده نکنید و اقدام به خرید یک محصول با کیفیت و اصل نمایید.


پیشنهاد عالی برای پوستی که دچار سوزش می شود

خیلی از دوستان سوال می کنند که چکار کنیم که بعد از مصرف کرم پوستمان دچار سوزش نشود.جواب سوال این است که مشکل از پوست شما نیست و درست است که بعضی پوست ها حساس هستند. اما مشکل اصلی از کرمی است که شما استفاده می کنید و با پوست شما این کرم سازگاری ندارد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که بعد از زدن کرم دچار سوزش می شوید. حتماً از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده کنید که دارای ترکیباتی با مواد تشکیل دهنده کمتر است. هرچقدر موادی که در این کرم ها استفاده شده کمتر باشد احتمال اینکه پوست شما نسبت به یکی از مواد ترکیبی واکنش نشان دهد کمتر می شود. 


معرفی بهترین کرم برای پوست صورت

کرم های مختلفی وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید. ما در فروشگاه بیتا بیوتی به معرفی چند نمونه از این کرم ها می پردازیم. یکی از این کرم ها از محبوبیت خاصی برخوردار برای پوست صورت بسیار مناسب است. این محصول کرم ضد لک آگوستا ساخت کشور استرالیا است وتوانسته در مدت بسیار کوتاهی محبوبیت خاصی را به دست آورد. تاثیرات قابل توجه این کرم زیبایی باعث شده که اکثر فروشگاه های لوزم آرایشی و بهداشتی این محصول را به فروش برسانند.


 

58